Kapat

Vodafone TL Yükleme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Vodafone müşterilerine hatlarına TL yükleme konusunda birçok seçenek üzerinden işlem yapabilme avantajı sağlamaktadır. Faturasız hatlara TL yüklemek için öncelikli olarak, Vodafone cep merkezleri ve anlaşmalı Vodafone işyerlerinden cep lira kartı veya elektronik TL satın alınabilmektedir. Bunun yanı sıra Vodafone cep merkezlerinden, online self servisten ve diğer yükleme kanalları üzerinden Vodafone TL yükleme hizmeti alınabilmektedir.

Cep Lira Kart Üzerinden TL Yükleme İşlemi

Cep lira kart üzerinden TL yüklemek için birkaç seçenek bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak şifre tuşlama ile cep lira yüklenebilmektedir. Alınan cep lira kartının arkasındaki kontrol numarası ve şifre bölümleri kazınmalı ve kazınan bölümde görülen kontrol numarası ve şifre *111 # kontrol numarası * şifre # şeklinde tuşlanarak arama tuşuna basılmalıdır. Bu işlemler sonrasında başarılı olan yükleme bilgisi ve yüklenen bakiye telefonun ekranında mesaj olarak görünmektedir. Başka bir yöntemde SMS göndererek cep lira yüklemektir. Cep lira kartın arkasındaki kontrol ve şifre bölümlerindeki kısımlar mesaj metni olarak girilmeli ya da yuk yazılıp, boşluk bırakılarak kart arkasındaki 12 haneli kontrol numarası tuşlanmalı, boşluk bırakılmalı, beş haneli şifre tuşlanmalı ve kısa mesaj olarak 7500′ e gönderilmelidir. Girilen bilgilerin doğruluğuna göre yükleme işlemi tamamlanmaktadır. Bu yöntemde yükleme yapabilmek için öncesinde hesapta en az 20 kuruş bakiye olması gerekmektedir. Ayrıca 7500′ ü arayarak da cep lira yüklenebilmektedir. 7500 aranarak cep telefonun arkasında bulunan kontrol numarası ve şifre girilerek tuşlama yapılmakta, girilen bilgilerin doğruluğuna göre yükleme işlemi tamamlanmaktadır.

Online Self Servis Üzerinden TL Yükleme

Online self servis üzerinden TL yükleme işlemi yapmak için online self servise giriş yapmak gerekmektedir. Faturasız hat işlemleri bölümünden, cep lira yükleme kısmına girilmelidir. Yüklenilmek istenilen cep lira miktarı bu kısımdan girilip, kredi kartı ya da şifre girişi yapılarak Vodafone TL yükleme işlemi tamamlanabilmektedir. Sistem üzerinde daha önce kaydedilmiş kredi kartı kaydı varsa, kayıtlı kredi kartı bilgileri üzerinden işlem daha hızlı bir şekilde halledilebilmektedir. Online self servisten TL yükleme işlemi yapılabilmesi için servise özel olarak oluşturulmuş 6 haneli sayısal şifrenin bulunması gerekmektedir. Online self servise giriş yapılan GSM numarası dışında başka bir numaraya yükleme yapılma imkanı bulunmamaktadır.

Vodafone Cep Merkezleri Üzerinden TL Yükleme İşlemi

Vodafone cep merkezleri üzerinden yükleme yapabilmek için TL yüklemek istenilen Vodafone faturasız hat numarası ve yüklenmek istenilen miktar belirtilerek, TL yükleme işlemi cep merkezler üzerinden kolaylıkla halledilebilmektedir. isteğe bağlı olarak Vodafone cep merkezlerinden cep lira kartı satın alınarak DA TL yükleme yapılabilmektedir. Cep merkezlerinden TL yükleme işlemi yapılırken bu işlem nakit olarak yapılabileceği gibi kredi kartı ya da banka kartı ile de yapılabilmektedir.

Vodafone Diğer TL Yükleme Kanalları

Vodafone TL yüklemek için kullanılabilecek diğer yükleme yöntemleri arasında marketler ve teknoloji mağazaları gelmektedir. Vodafone’un anlaşmalı olduğu marketler ve teknoloji mağazalarından nakit veya kredi kartı ile Vodafone hattına cep lira yüklenebilmektedir. BİM, A101, Carrefoursa, Migros, Arçelik ve Beko bayileri, PTT, Metro, Şok, Yaysat ve Biyoteknik gibi mağazalar üzerinden TL yükleme işlemi yapılmaktadır. Bankalarda Vodafone TL yükleme işleminin yapılacağı diğer hizmet kanallar arasında yer almaktadır. Ziraat Bankası, Yapı Kredi, VakıfBank, Şekerbank, Odeobank, Tekstilbank, TEB, İş Bankası, Halk Bankası, Garanti Bankası, Finansbank gibi birçok banka üzerinden TL yükleme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Çağrı merkezi ve internet siteleri üzerinden de Vodafone TL yükleme işlemi yapılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.