Kapat

Vodafone Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone fatura sorgulama işlemleri, fatura sorgulama servisi içerisinde bulunan IVR kanalı, SMS kanalı ve online self servis üzerinden yapılabilmektedir. Bu servis seçenekleri üzerinden ödenmiş ve ödenmemiş fatura tutarlarına ulaşabilmek, kullanıcılar açısından kolaylıkla mümkün olabilmektedir.

IVR Kanalı İle Fatura Sorgulama İşlemleri

IVR kanalı ile fatura sorgulama işlemi yapmak isteyen kullanıcılar 7001’i ücretsiz arayarak, Vodafone fatura bilgi servisi hizmeti üzerinden güncel fatura tutarı bilgilerine ulaşabilmektedir. IVR fatura sorgulama işlemleri için kullanıcılar cep telefonlarından 7001′ i yada farklı bir sabit ve GSM hattı üzerinden (0542) 7001 000 numarasını arayarak işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bu kanal üzerinden fatura ödeme işlemi yapılabilecek banka bilgileri de öğrenilebilmektedir.

SMS Yoluyla Fatura Sorgulama İşlemleri

Vodafone kullanıcıları SMS kanalını kullanarak da fatura sorgulama işlemi yapabilmektedir. SMS yoluyla yapılacak sorgulama servis hizmeti kullanıcıların SMS ile güncel fatura bilgilerine istedikleri zaman ulaşabilecekleri, ücretsiz olarak hizmet veren bir servistir. SMS yoluyla fatura sorgulamak için büyük harflerle “GÜNCEL FATURA” yazıp 7000’e ücretsiz olarak göndermek yeterli olmaktadır. Fatura sorgulama sonucunda edinilen bilgiler son 48 saat içerisindeki kullanımları kapsamayabilir. Ayrıca sorgulama sonunda elde edilen bilgiler ve hat üzerinde yapılan indirimlerde sonuca dahil edilmemektedir. Güncel fatura sorgulama işlemlerinde fatura döneminin başladığı tarihten sonrasındaki zamanlarda yapılan harcamaların yaklaşık tutarı kullanıcılara bildirilmektedir. SMS ile borç sorgulama servisinden kısıtlı durumda olan hatlarda yararlanabilmektedir. Kısıtlı olan hat sahipleri büyük harflerle “GÜNCEL” yazarak 7001′ e SMS gönderdiklerinde güncel fatura tutarlarını rahatlıkla öğrenebilmektedir.

Online Self Servis Üzerinden Fatura Sorgulama

Online self servis Vodafone kullanıcılarının her türlü işlemelerini rahatlıkla yapabilecekleri bir uygulamadır. Vodafone self servis üzerinden kullanıcılar, ödenmiş ve ödenmemiş bütün fatura bilgilerine rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Kullanıcıların servis üzerinden son 6 aylık ayrıntılı fatura bilgilerine ulaşabilmeleri de mümkün olmaktadır. Online self servis üzerinden fatura görüntüleme bölümüne girildikten sonra seçilen faturanın üzerine tıklanarak, fatura dönemine ait bütün ayrıntılı bilgilere ulaşabilmek mümkün olmaktadır. Ayrıntılı fatura dökümü içerisinde aylık olarak yapılan görüşmeler, SMS’ler, internet kullanımı gibi birçok hizmetle alakalı detay bilgisi bulunmaktadır. Ayrıca fatura ile alakalı görüşme detayı bilgileri de indirme işlemleri yapılarak kayıt altına alınabilmektedir. Görüşme detayı bilgileri yanı sıra faturalarda pdf formatında görüntülenebilmektedir. Bilgisayara indirme işlemleri yada eposta yoluyla istenilen faturaları, pdf olarak indirerek daha ayrıntılı bir şekilde görmek mümkün olmaktadır. Vodafone kullanıcılarının henüz sistem tarafından faturalanmamış güncel görüşme tutarları da, online self servis üzerinden güncel görüşme detayı bölümüne tıklanarak ulaşılabilecek hizmetler arasında yer almaktadır. Bu hizmet üzerinden fatura görüntülemek için yapılması gerekenler, öncelikli olarak online self serviste fatura görüntüleme sayfasını açmak gerekmektedir. Açılan fatura görüntüleme sayfasından kullanıcıya ait olan fatura bilgilerine rahatlıkla ulaşabilmektedir. Bu yöntemlerin yanı sıra fatura öğrenme servisi ile de fatura bilgileri rahatlıkla öğrenebilmektedir. Bu servisin avantajı kullanıcıların istedikleri yerden istedikleri zaman içerisinde hiçbir engelle karşılaşmadan, 7017’yi arayarak öğrenmek istedikleri fatura detaylarına ücretsiz bir şekilde ulaşabilmeleridir. Fatura öğrenme servisi sayesinde faturalanmamış harcama tutarları, sorgulamak istenilen fatura ve ara ödeme bilgileri gibi detaylara rahatlıkla ulaşabilmek mümkün olmaktadır. Ayrıca bu servis üzerinden faturaların ödenebileceği bankalarda öğrenilebilmektedir. Bu serviste Vodafone’un sunduğu diğer fatura sorgulama servisleri yanı sıra tercih edilebilecek ve rahatlıkla kullanılabilecek farklı bir yöntem olarak kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Bu servis üzerinden işlem yapmak ve fatura sorgulamak ücretsizdir. Yapılan sorgulamalar için 7017 ücretsiz olarak aramak yeterli olmaktadır.

Türk Telekom Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone Fatura Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.