Kapat
Turkcell Platinum Paketleri 2018
Turkcell Kampanyaları 153 views 1

Turkcell Platinum Paketleri 2018

GSM operatörleri kullanıcıların talepleri doğrultusunda farklı paketleri kullanıcılara sunmaktadır. Bu paketlerin bazılarında internet daha ağırlık olurken bazılarında konuşma daha ağırlıklı olabilmektedir. Turkcell Platinum Paketleri 2018 ile bunların hepsini bir arada bulundurmakta ve kullanıcıların ihtiyaç duyabilecekleri her şeye bu paket ile ulaşabileceklerdir. Platinum paketleri kendi içerisinde farklılık göstermekte ve kullanıcılar tercihlerine göre bu paketleri seçebilmektedir. Ayrıca bu paketlerde ücretsiz olarak bazı hizmetler sunulmaktadır. Bu ücretsiz hizmetler seçilen paketlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Platinum paketlerinden sadece faturalı hat sahipleri yararlanabilmektedir. Bu paketlerin kullanıcılara sağlamış olduğu dakikalar, internet ve SMS sadece fatura döneminde geçerli olup bir sonraki aya devredilmemektedir.

Turkcell Platinum Paketleri 2018 sağladığı imkânlarla son dönemlerde daha fazla dikkat çekmeye başlamıştır. Bu paketlerden ayda bir defa yararlanılabilmektedir. Yararlanmak için SMS ile başvuru yapmak yeterlidir. Ayrıca her ay sürekli SMS atılmasına gerek olmayıp iptal edilmediği sürece bu paketler otomatik yenilenmektedir. İptal ettirmek için ise müşteri hizmetlerinin aranması ya da yine SMS atılması yeterli olmaktadır. Ayrıca bu paketin sağladığı imkânlar yurtdışında da kullanılabilmektedir. Yurtdışında iken bu paket ile o ülke içinde ya da Türkiye ile görüşmeler yapılabilmektedir. Fakat bu görüşmeler yapıldıktan sonra faturaya günlük ek ücret yansıtılmaktadır. Turkcellin birçok tarifesinde olduğu gibi bu paketlerde de 12 aylık taahhüt seçeneği bulunmakta olup taahhüt verildiği takdirde faturalarda indirim yapılmaktadır.

Turkcell Platinum Paketleri 2018 ve Kullanıcıların Seçebileceği Paketler

Turkcell Platinum Paketleri 2018 arasında bulunan Platinum 35 GB, kullanıcılara yüksek miktarda internet sağlamaktadır. Paketinde isminde de belirtildiği gibi toplam 35 GB internet kullanıcıların hizmetine verilmektedir. Bunun dışında kullanıcılara her yöne kullanabilecekleri 2000 dakika ve 1000 SMS/MMS verilmektedir. Paketin genel içeriğinin bu şekilde olmasına rağmen sağladığı bir takım ücretsiz özellikler de bulunmaktadır. BİP ve lifebox uygulamalarında geçerli olan 10 GB internet kullanıcılara ücretsiz olarak verilmektedir. Ayrıca kullanıcılara yine ücretsiz olarak lifebox’ta tam 100 GB saklama alanı verilmektedir. Bunun dışında Turkcell TV+ için kullanıcılara ücretsiz olarak 10 GB internet verilmektedir. Son olarak ise fizy uygulaması üzerinden dinlenen müzikler ve izlenen videolar tamamen ücretsizdir. Yani buradan müzik dinlemek ve video izlemek internet kullanımından sayılmamaktadır. Bu paketin aylık ücreti 179 lira olup 1 yıllık taahhüt verildiğinde indirim yapılarak ücreti 159 liraya düşmektedir.

Turkcell Platinum Paketleri 2018 arasında bulunan bir diğer seçenek ise Platinum 25 GB’dır. Bu pakette kullanıcılara toplam 25 GB internet, her yöne 2000 dakika ve 1000 SMS/MMS verilmektedir. Ayrıca bu paketi alan kullanıcılar Turkcellilerle ücretsiz olarak telefonda konuşabilmektedir. Paketin kullanıcılara sağladığı diğer özelliklerden en dikkat çekici olanı ise BİP uygulaması ile ilgili olanıdır. Kullanıcılara bu uygulamayı kullanmaları için 5 GB ücretsiz internet ile yüksek kalitede görüntülü görüşme yapabilme fırsatı verilmektedir. Diğer pakette olduğu gibi yine kullanıcılara fizy uygulaması tamamen ücretsiz olarak verilmekte ve lifebox için de 5 GB ücretsiz internet ve 100 GB depolama alanı verilmektedir. Turkcell TV+ için ise 10 GB ücretsiz internet verilmektedir. Bu paketin aylık ücreti 139 lira olup 12 aylık taahhüt verildiğinde indirim yapılarak ücreti 129 liraya düşmektedir.

Turkcell Platinum Paketleri 2018 kapsamında kullanıcılar için sunulan bir başka seçenek ise Platinum 18 GB paketidir. Bu paket kapsamında kullanıcılara 18 GB internet, 2000 dakikalık her yöne konuşma, 1000 SMS/MMS ve Turkcellilerle sınırsız konuşma hakkı verilmektedir. Bunlar dışında sağlanan ücretsiz özellikler Platinum 25 GB ile aynıdır. Kısaca tekrar etmek gerekirse; BİP için 5 GB ücretsiz internet ile yüksek kalitede görüntülü görüşme imkânı, Turkcell TV+ için 10 GB ücretsiz internet, lifebox için 5 GB ücretsiz internet ve 100 GB depolama alanı verilmektedir. Ayrıca fizy uygulamasını internetten hakkından gitmemek koşulu ile kullanma hakkı da verilmektedir. Bu paketin ücreti 119 lira olmasına rağmen 12 aylık taahhüt verildiği takdirde 109 lira olmaktadır.

Turkcell Platinum Paketleri 2018 kapsamındaki bir diğer paket ise Platinum 12 GB paketidir. Bu paket içerisinde kullanıcılar için 12 GB internet bulunmaktadır. İnternet dışındaki özellikler diğer paketler ile aynı olup her yöne 2000 dakika, 1000 SMS/MMS ve Turkcellilerle ücretsiz konuşma imkânı şeklindedir. Bunların dışında sağlanan özellikler yine Platinum 25GB ve Platinum 18GB paketleri ile birebir aynıdır. BİP, Turkcell TV+, Lifebox ve fizy için sağlanan ücretsiz hizmetler bu paket içinde aynen sağlanmaktadır. Kullanıcılar bu ücretsiz hizmetler sayesinde internetten daha fazla keyif alabilmektedir. Platinum 12GB paketinin aylık ücreti normalde 99 liradır. Fakat kullanıcıların 12 aylık taahhüt vermesi durumunda bu ücret 89 liraya düşmekte ve 10 liralık bir indirim sağlanmış olmaktadır.

Turkcell Platinum Paketleri 2018 kapsamında bulunan Platinum 10 GB Özel paketi isteyen her kullanıcıya verilmemektedir. Bu paketten yararlanabilmek için farklı şartların sağlanması gerekmektedir. Bu paketten sadece Cumhurbaşkanlığı çalışanları, Başbakanlık çalışanları, Türk İdareciler Derneği Üyeleri ve Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığı üyeleri yararlanabilmektedir. Buradaki görevliler dışındaki kişilerin bu paketten yararlanma şansı bulunmamaktadır. Bu paket kullanıcılarına 10 GB internet ve her yöne 1000 dakikalık konuşma süresi sağlamaktadır. Bunlar dışında yine her yöne kullanılabilen 1000 SMS/MMS ve Turkcellilerle sınırsız konuşma hakkı verilmektedir. Bu paketin aylık ücreti 89 liradır. Bu paketten yararlanılırken 12 aylık taahhüt verilmesi durumunda bu ücret 55 liraya düşmektedir. Bu da bu paketi kullanabilecek kişiler için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Turkcell Platinum Paketleri 2018 arasında bulunan bu pakette, Platinum dünyasının ayrıcalıklarını paketi satın alan kullanıcılara sunmaktadır. Bu ayrıcalıklardan tam olarak faydalanılabilmesi için Google Play ve AppStore üzerinden ilgili uygulamaların indirilmesi gerekmektedir.

Turkcell Platinum Paketleri 2018 ve Bilinmesi Gereken Diğer Hususlar

Turkcell Platinum Paketleri 2018 paketlerini satın alabilmek için 2200’a SMS atılması yeterli olmaktadır. Alınacak pakete göre PLATINUM 25GB şeklindeki SMS 2200’a gönderilmesi ile paketler satın alınmış olmaktadır. Paketlerin ne zaman kullanıma açılacağı konusunda gerekli bilgilendirme SMS ile yapılmaktadır. Bilgilendirme yapılmadan paket aktif hale geçmemekte ve bu durumda kullanılmaması gerekmektedir. Kullanılması halinde kullanıcılar yüksek bir fatura sürprizi ile karşılaşabilmektedir. Bu paketlerin kullanıma açılma süresi genellikle aynı fatura döneminde olsa da farklı durumlar olabildiğinden bilgilendirme SMS’i mutlaka beklenmelidir. SMS gelmeyen kişiler müşteri hizmetlerini arayarak daha detaylı bilgi alabilirler.

Turkcell Platinum Paketleri 2018 kullanıcılara çok yüksek kullanım miktarları sunmakta olduğundan kullanıcılar daha rahat hareket etmektedir. Kullanım miktarlarının aşılmaması için Turkcell kullanım miktarı %80’e ulaştığı zaman ve kullanım miktarları tamamen bittiği zaman bilgilendirme mesajı göndermektedir. Bu paketlerin fiyatları taahhüt verildiği zaman genellikle 10 lira ya da 20 lira düşmektedir. Taahhüt süresinden önce bu paketlerin iptal edilmesi durumunda sağlanan indirimler müşterilerden tekrar talep edilmektedir. Bu durumun dikkate alınması ve paket iptal ettirileceği zaman müşteri hizmetleri aranarak ne kadar indirim ödemesi yapılacağı öğrenilebilmektedir. Bu miktar öğrenildikten sonra karar verilmesi daha doğru olacaktır.

“Turkcell Platinum Paketleri 2018” üzerine 1 yorum

  1. fevzi sana dedi ki:

    Kullanıcılardan gelen görüşler üzerine hazırlanan platinum paketleri gerçekten her alanda işe yarayacak paketler biz işimize göre bir paketi bulup satın aldık diğer operatörlerde buna benzer bir paket yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.