Kapat
Türk Telekom Paketleri 2018
Blog 437 views 0

Türk Telekom Numara Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Türk Telekomünikasyon Anonim şirketinin görevlerini Başlangıçta Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü yani PTT yürütmekteydi. Lakin o dönemin fırtına gibi büyüyen ve gelişen teknolojisi olan telefon teknolojisi ilerledikçe Telekomünikasyon işlerinin yoğunluğunu PTT kaldıramaz hale geldi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketini yani günlük hayatta kullandığımız ismiyle Türk Telekomu kurdu. Türk Telekomu yeni nesil her ne kadar internet hizmetiyle tanısa da aslında Türk telekom Telefon hizmetleri üzerine kurulmuş bir anonim şirkettir. Ev telefonlarının kullanımının azalması sebebiyle insanlar artık ev telefonu işlemleriyle eskisi kadar haşır neşir olmamaktadır. Bu neden çoğu insan Türk Telekom Numara Değiştirme Nasıl Yapılır sorusuna yanıt verememektedir.

Müşteri Tipine Göre Numara Değiştirme yolları

Türk Telekom numara değiştirme işleminde dikkate alınması gereken en temel husus sizin hangi tip Türk Telekom müşterisi olduğunuzdur. Çünkü Türk Telekomda müşteriler hizmetleri kullanımlarına göre bireysel ya da kurumsal olarak 2 gruba ayrılmaktadırlar. Bireysel müşteriler için farklı belgeler istenirken kurumsal müşteriler için farklı koşulların yerine getirilmesi şirket tarafından zorunlu kılınmaktadır. En temel olandan başlamak gerekirse Bireysel bir Türk Telekom müşterisi Kimlik kartı veya Ehliyet, Pasaport gibi nüfus cüzdanı yerine geçebilen belgelerin herhangi birisinin fotokopisiyle Türk Telekom Bayiliklerine müracaat edebilirler.

Burada Türk Telekomun altını çizdiği nokta Kimlik kartı veya ona denk resmi belgede Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Numarası yani kısaca T.c No bulunmak zorundadır. Eğer Kimlik kartında T.C. No bulunmuyor ise Türk Telekom Numara değiştirme işlemini gerçekleştiremeyecektir. Müşteriler Türk Telekom şubelerinden başvuru tarihinden itibaren bir kaç iş günü içerisinde yanıt alabileceklerdir. Türk Telekom bireysel müşterilerinin numara değiştirme işlemleri son derece kolay olsa da Tüzel müşterilerinin yani kurumsal Türk Telekom müşterilerinin getirmesi gereken evraklar bireysel müşterilerinkinden haliyle fazladır.

Kurumsal yani Tüzel müşterilerde ise işlem iki seçenek üzerine yoğunlaşmaktadır.

Numara değiştirme işlemini şirket vekili yapacak ise tam yetkili vekaletname yada içerisinde Türk Telekom ismi geçen bir vekaletname olmak zorundadır. Bunun yanı sıra şirket vekilinin kimlik fotokopisi olmak zorundadır. Eğer numara değiştirme işlemini şirket yetkilisi yapacak ise şirket yetkilisinin imza sirküsünde bulunması zorunludur. Ayrıca şirket yetkilisi kimlik veya ona denk resmi belgenin fotokopisiyle Türk Telekom şubesine gelirse işlemini kolayca yapabilecektir. neşir olmamaktadır. Bu neden çoğu insan Türk Telekom Numara Değiştirme Nasıl Yapılır sorusuna yanıt verememektedir.

Bu konularda ilginizi çekebilir:

Turkcell Numara Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.