Kapat
Türk Telekom Paketleri 2018
Blog 273 views 0

Türk Telekom Fatura Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta birçok iş, mutfak alışverişi, telefon görüşmeleri ve en önemlisi fatura ödemeleri vardır. Fatura ödemek, eskiden sabır gerektiren uzun kuyruklara tahammül etmeyi gerektirirdi. Artık oldukça kolay yöntemleri bulunmaktadır. İnsanlar oturdukları yerden fatura ödeyebilir.

Türk Telekom Fatura Ödeme Yöntemleri

Türk Telekom, Türkiye’deki her ilde geniş ödeme olanaklarına sahiptir. Birçok farklı noktadan birçok farklı seçenekle ödeme yapmak mümkündür.

Ödeme Seçenekleri:

  1. Hesaptan Otomatik Ödeme
  2. Gişe
  3. Kredi Kartı
  4. Kredi Kartından Otomatik Ödeme

Belirli Seçenekler ile Ödeme Noktaları:

  1. PTT‘ler ( Gişe ve Otomatik Ödeme )
  2. www.ttnet.com.tr ( Kredi Kartı ve Kredi Kartından Otomatik Ödeme )
  3. Türk Telekom Ofis ve Bayileri ( Gişe ve Kredi Kartı )
  4. 444 5 444 ( Kredi Kartından Otomatik Ödeme )
  5. Bankalar

Türk Telekom Fatura Ödemesi Yapılan Bankalar

Akbank

Aktif Bank

Albaraka Türk

Alternatif Bank

Anadolubank

Bank Asya

Citibank

Denizbank

EuroBank – Tekfen

Finansbank

Garanti Bankası

Halkbank

HSBC

İş Bankası

Kuveyt Türk

ING Bank

Şekerbank

Tekstilbank

Turkish Bank

Turkland Bank

Türk Ekonomi Bankası

Türkiye Finans

Vakıf Bank

Yapı Kredi Bankası

Ziraat Bankası

Garanti Bankası Kolay Vezneleri, ING Bank Yetkili Ödeme Merkezleri ve Fatura Vizyon Ödeme Noktaları’ndan nakit veya kredi kartıyla 1 TL gibi bir işlem bedeli karşılığında ödeme yapmak mümkündür.

Online İşlemler ile Fatura Ödeme

Artık akıllı telefonlar ile her türlü işlemi yapmak mümkün! Fatura ödemek de bunlardan biridir. Online İşlemler Uygulamalarını akıllı telefonlara PlayStore ya da AppStore’dan indirerek, “Kart Okuma Teknolojisi” veya “Temassız (NFC) Ödeme Teknolojisi” ile fatura ödemeleri yapılabilir.

Android işletim sistemine sahip bir telefon ile Temassız (NFC – Yakın Alan İletişimi) Ödeme Teknolojisiyle ödeme yapmak için temassız özellikli bir kredi kartına sahip olmak gerekiyor. Uygulamaya girerek Temassız Ödeme Teknolojisi seçeneğini seçtikten sonra sahip olunan temassız özellikli kredi kartı telefon ekranına yaklaştırmak yeterlidir.

Android ya da IOS işletim sistemine sahip telefonlarda da Kart Okuma Teknolojisi ile fatura ödemek yukarıdaki işlemler ile hemen hemen aynıdır. Uygulama açılarak, “Kart Okuma” seçeneği seçilir. Bu tercihten sonra kredi kartını kameraya okutmak yeterli olacaktır.

TTNET Hesap Numarası veya İnternetin Bağlı Olduğu Telefon ile Fatura Ödeme

Güvenlik amacıyla işlemler uluslararası bir standarda sahip olan 128 Bit SSL ile gerçekleştirilir.

Net Mobil Fatura Ödemeleri

Tek fatura hizmetine bağlı Net Mobil hat ödemesi:

Sorgu türü seçeneği kısmında “TTNET Hesap No” ya da “Telefon No” şıklarından birini seçerek ve tercih edilen seçeneğe bağlı olan numaraları girerek faturaları sorgulamak mümkündür.

Net Mobil hat tek faturaya bağlı olduğundan TTNET internet hattına ait fatura üstünden hem TTNET hem de Net Mobil ödemesi yapılmış olur.

Tek fatura hizmetine bağlı olmayan Net Mobil hat ödemesi:

Sorgu türü seçeneği kısmında bulunan şıklardan yalnızca “TTNET Hesap No” ile işlem yapılır. Bu işlemi seçtikten sonra, “TTNET Hesap No” alanına sorgulanmak istenen faturanın tanımlı olduğu Net Mobil hat numarası başında sıfır (0) olmadan girilir.

Türk Telekom kullanıcıları için birçok kolay ödeme yolu oluşturmuştur. Müşteri memnuniyeti her şeyden önde gelen firmanın bu durumlar verdiği dikkat sayesinde ister internet ister operatör açısından kullanıcı sayısı fazlasıyla artış göstermiş bulunmaktadır. Bu gibi ödeme seçeneklerinin çoğaltılması dışında bir takım kampanyalar sayesinde ödemeler açısından da kolaylıklar Türk Telekom ile mümkündür. Bu gibi kampanyalara ulaşmak için resmi Türk Telekom sitesine girmek yeterlidir.

Vodafone Fatura Ödemeleri Nasıl Yapılır?

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.