Kapat
Türk Telekom Dönüşüm Festivali Kampanyası
Türk Telekom Kampanyaları 591 views 0

Türk Telekom Dönüşüm Festivali Kampanyası

Türk Telekom kullanıcıları için büyük bir avantaj sağlayan Dönüşüm Festivali Kampanyası sayesinde tarifelerinde bulunan ve kullanmadıkları SMS’leri artık internet olarak kullanma imkânları bulunmaktadır. Kullanılmayan SMS’ler gelecek aya devir etmediği için silindiğinden, Türk Telekom, tarifesinde SMS olan ve kullanmayan kullanıcılarına SMS’ler boşa gitmesin diyerek kullanmadıkları SMS’leri artık GB olarak hatlarına geri yüklemektedir. Tarifelerinde her yöne 1000 SMS’i bulunan kullanıcılar bu SMS’lerini 1 GB internete dönüştürebilmektedirler. Ayrıca kullanıcılar tercihlerine göre tarifelerinde bulunan 1000 SMS’lerini 2GB, 4GB, 6GB, 8GB ve 10 GB’ta kadar dönüştürme imkânları bulunmaktadır. Dönüştürmeyi tercih eden kullanıcıların tarifelerindeki bulunan SMS’ler silinerek bunun yerine internet olarak tarifelerine eklenmektedir. Bu kampanyadan yararlanmak isteyenler DONUSTUR SMS yazarak 5555’e kısa mesaj attıkları zaman dönüştürme işlemleri gerçekleşmektedir.

Dönüşüm Festivali Kampanyası dâhilinde tarifenizde bulunan 1000 SMS’leri bu tarifede kaldığınız süre içerisinde 3 kez dönüştürme hakkınız bulunmakta olup, 3 kez dönüştürme işlemi yapıldıktan sonra ek olarak 1 GB internet ile tarifenize devam edebilir veya tekrar 1000 SMS ile tarifenize devam edebilirsiniz. Bu kampanyadan yararlanmak isteyenler daha önce dönüşen tarifelerden birinden yararlandılarsa ek olarak ödeyecekleri 3 TL karşılığında bu kampanyadan yaralanabildikleri gibi, kullanmış olduğunuz hattınızda başka tarife veya paket bulunmakta ise kampanyadan yararlanmamaktasınız. SMS’lerinizi internete dönüştürdüğünüz andan itibaren fatura dönemi içerisinde gönderdiğiniz 10 SMS için mevcut tarifeniz üzerinden ücretlenirken 10 SMS’den sonraki her 100 SMS gönderdiğinizde 3 TL ücret ödemektesiniz.

Dönüşüm Festivali Kampanyası Tarifeleri

Dönüşüm Festivali Kampanyası 01.12.2017 tarihinden Türk Telekom müşterisi olalar dahil tarifelerinde 1000 SMS olan herkes yararlanabilmektedir. Türk Telekom müşterisi olan ve 12 ay boyunca hattını ve tarifesini değiştirmemeye, kapattırmamayı taaddüt eden müşteriler, bu kampanyadan yararlanmak istediklerinde faturalarına yansıyacak olan miktarlar şu şekilde belirlenmiştir.

  • Her yöne 1000 dakikası, 1000 SMS ve 2 GB internet paketi olan kullanıcı dönüşüm festivaline geçtiğinde Her yöne 1000 dakika ve 3 GB internete 37 TL karşılığında sahip olacaklardır.
  • Her yöne 1000 dakika, 1000 SMS ve 4 GB interneti bulunan kullanıcı dönüşüm 4 GB kampanyasından yararlanarak her yöne 1000 dakika ve 5 GB internete 42 TL karşılığında,
  • Her yöne 1000 dakika, 1000 SMS ve 6 GB interneti olan kullanıcı, 6 GB internet kampanyasından yararlanarak her yöne 1000 dakika ve 7 GB internete karşılığında 47 TL ödeyerek,
  • Her yöne 1000 dakika, 1000 SMS ve 8 GB internete sahip olan ise, 8 GB internet kampanyasından yararlanarak 1000 dakika ve 9 GB internete 52 TL karşılığında,
  • Her yöne 1000 dakika, 1000 SMS ve 10 GB internet sahibi olanlar ise, 10 GB internet kampanyasından yaralanarak 11 GB interneti 57 TL karşılığında sahip olmaktadırlar.

Dönüşüm Festivali Kampanyası indirimlerinden yararlanmak isteyen 12 ay faturada döneminde kalmaları şartı ile SOZ yazarak 5555’e kısa mesaj atmaları durumunda taaddütleri imzalanmış kabul edilerek istedikleri tarifeye geçerek kullanmadıkları SMS’leri internete dönüştürebilmektedirler. Hattınızda tanımlı olan internetinize ek olarak verilecek olan 1 GB internetlere sahip olmanız için DONUSTUR SMS yazarak 5555’e gönderdiğiniz takdirde tarifenizde bulunan internetinize artı olarak 1 GB internet eklenecektir. Dönüşüm yaparak kampanyadan yararlanan kişiler tarifelerinin dışına çıktıkları zaman, fatura döneminizin bitişine 15 gün ve az süresi bulunuyorsa günlük kullanım bedeli, 15 gün ve daha fazla kalmış ise kampanyada belirtilen ücretin tamamı tahsil edilecektir. Bunun yanında hattın iptal ettirilmesi, başka tarifeye geçilmesi veya operatör değişikliği gibi nedenlerde kampanya için verilen internetler iptal edildiği gibi indirimli olarak belirlenen ücretler hesaplanarak tahsil edilmektedir.

Dönüşüm Festivali Kampanyası Sorgulama ve Geçiş

Türk Telekom müşterilerinin Dönüşüm Festivali Kampanyası dâhilinde konuşmaları, SMS’leri, MMS ve internet kullanımı ile ilgili olarak aşım yaptıklarında konuşmalarında dakikası 70 Kr ücretlendirme 6 saniyede olup, SMS’lerinde 70 Kr, MMS kullanımlarında 1.25 TL ve internet kullanımlarında ise 250 MB için 7 TL ücret ödemektedirler. Bu türlü ek ödemelerden kaçınmak için telefonunuzun *120# tuşuna bastığınızda ek paket seçeneklerini görerek aşımlarınızı kontrol altında bulabilirsiniz. Kampanya ile almış olduğunuz internetleri bir başkasına devir etme şansınız olmadığı gibi bir sonraki aya da devir olmamaktadır. 5555 numaraya gönderdiğiniz SMS ile kampanyaya dâhil olurken SMS için 1 TL ücret öderken, *124# tuşlandığında taahhüt verme imkânınızda bulunmaktadır.

Dönüşüm Festivali Kampanyası sayesinde bol internete kavuşan Türk Telekom kullanıcıları tarife kapsamında kalan görüşmelerini SES yazarak, kalan SMS’lerini sorgulamak için SMS yazarak, kalan internetlerini sorgulamak için ise INTERNET yazarak 5555’e göndermeleri halinde son 6 saatlik hariç kalan kullanım süreleri kısa mesaj olarak bildirilmektedir. Bunun yanı sıra Türk Telekom’un akıllı telefonlarına indirilen uygulamaları sayesinde kullanım durumlarını gördükleri gibi, www.turktelekom.com.tr adresinden de öğrenebildikleri gibi ücretsiz olarak 9333’ü ücretsiz olarak arandığında yine kalan kullanım süreleri öğrenilmektedir.

Türk Telekom kullanıcıları Dönüşüm Festivali Kampanyası sayesinde internete doyarak hiç kullanmadıkları SMS’lerini böylece değerlendirme imkânlarına sahip olarak artık izlemek istedikleri videolarını, tuttuğu takımın maç özetlerini veya dizilerini kota korkusu yaşamadan izleme şanslarını elde edeceklerdir. Farklı uygulamalar sayesinde birbirlerine mesaj gönderen kişiler artık tarifelerinde bulunan SMS’ler sıfırlanmayarak hatlarına artı internet paketi olarak yansıyacağı için SMS’lere ihtiyaç duymayan herkes bu kampanyadan yararlanabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.