Kapat
Teknosa.com’dan 100 TL chip-para Fırsatı!
Blog 188 views 0

Teknosa Kredi Nedir, Nasıl Alınır?

Teknosa mağazalarından alışveriş yapan Teknosa müşterileri; kredi kartı ya da nakit ödeme seçeneğini tercih etmemeleri halinde, Teknosa kredisi ile ödeme gerçekleştirebiliyor. Teknosa kredisi için genel şartları Ingbank ile birlikte belirleyen Teknosa yönetim kurulu; krediden yararlanmak isteyen müşteriler için, kredi puanının alışverişe uygun olması şartı arıyor. Teknosa kredi genel şartlarını taşıyan müşteriler; istihbaratları olumlu sonuçlandığı takdirde, aynı gün içerisinde Teknosa kredisi kullanabiliyor.

Teknosa Kredisi Genel Şartlar

Teknosa müşterilerinin mesai saatleri (10:00-22:00) içinde başvurması gereken kredi; 750-15.000 limitleri dahilinde kullanılabiliyor. 48 aya varan vade seçenekleri ile müşterilerine kolay ödeme imkanı sunan Teknosa; bankacılık kredi şartlarını taşımayan müşterileri için, kredi kullanımı gerçekleştirmiyor. Kredisi olumlu olarak sonuçlanan müşteriler; Teknosa yönlendirmesi ile kredilerini şubeler aracılığı ile kullanabiliyor.

Teknosa Kredisi Banka Şartları

Teknosa kredisi; genel itibarı ile banka ihtiyaç kredisi olarak değerlendirilebiliyor. Krediden yararlanmak isteyen müşterilerin; kredi puanları referans alındığı için, ön onay Teknosa mağazaları aracılığı ile verilebiliyor. Ancak müşterilerin kredi kullanma aşamasında; bankaların talep ettiği belgeleri sağlayamaması durumunda, kredi kullanımı gerçekleşmeyebiliyor. Bu noktada; kredi puanında sorun olmayan müşterilerin; yasal takibi ön onay aşamasında belirlenemediği için, şubelere gitmeden ürün satışı gerçekleşmiyor. Ön onayı alan müşteriler ise; Ingbank şubelerine giderek, kredi kullanımı gerçekleştirebiliyor.

Teknosa Kredisi Ödeme İşlemleri

Teknosa kredisinden yararlanmak isteyen Teknosa müşterileri, kredinin Teknosa şubelerinden verildiğini düşünebiliyor. Ancak kredi ön onayı ve ürün satış bedeli dışında; Teknosa mağazalarının, krediye etki etme şansları bulunmuyor. Kredisi onaylanan müşteriler; Ingbank şubelerine gitmelerinin ardından, kredi kullanımı gerçekleştirebiliyor. Bu noktada; kredi ile alınacak ürün dışında, ekstra nakit ihtiyaçları, kredi dosyasına dahil edilemiyor. Müşteriler; kredileri onaylandıktan sonra, kredi vadelerini kişisel tercihlerine göre 3-48 ay olarak belirleyebiliyor. Kredi kullanımı gerçekleştikten sonra; kredi tutarı müşterilerin vadesiz hesapları havale yolu ile (Ingbank müşterileri için geçerli) ya da gişelerden nakit olarak ödenebiliyor. Teknosa müşterileri gerekli evrakları doldurduktan sonra, Ingbank ile olan kredi işlemlerini tamamlayabiliyor.

Teknosa Kredisi ile İlgili Yanlış Bilinenler

Teknosa kredisinde; müşterilerin aldıkları ürünler üzerine şerh konmuyor. Müşterilerin; aldıkları ürün ile ilgili iletişimi Teknosa mağazaları ve Ingbank sağladığı için, müşterilerin farklı tutumlar içinde olmamaları gerekiyor. Ürün satışı için talep edilen kredi tutarını kullanmasında sorun olmayan (750 lira altındaki tutarlar ve 15.000 lira üzerindeki tutarlar için istisnai kredi şartları belirlenmiyor) müşteriler, aldıkları ürünün faturalarını; Ingbank kredi dosyasına dahil etmek zorunlu olduğu için, aksi durumlarda farklı cezai yaptırımlar uygulanabiliyor. Kredisi onaylanan ancak ürün alımı gerçekleştirmediği tespit edilen müşteriler; aldıklarını kredinin tamamını, ödemekle yükümlü oluyor. Teknosa ve Ingbank tarafından aranan şartlarda herhangi bir pürüz olması durumunda; kredi kullandırmama hakkı, Ingbank tarafından tek taraflı iptal edilebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.