Kapat
Zubizu ile Shell Smart Puan Kazanın!
Blog 284 views 0

Shell Clubsmart Nedir, Nasıl Alınır?

Türkiye’nin hemen her şehrinde yer alan Shell benzinliklerinin müşterilerine kendilerini tercih etmelerinden ötürü verdiği Club smart kart yine bu benzinliklerde kullanılmak üzere müşterinin indirim kazanmasını sağlayan bir karttır. Shell clubsmart kartı müşterilerin aldığı ve harcadığı her yakıt tüketiminde içerisinde puan birikmesine ve belirli bir seviyeye ulaştığında bedava yakıt alabilmesinde yardımcı olmaktadır.

Bu puanları alabilmek için yakıt alımından önce Shell club smart kartın yakıt görevlisine verilmesi gerekmektedir. Aracınızın yakıt türüne göre puan kazanabileceğiniz bu kartta, Shell V-Power Nitro + Kurşunsuz ve Shell V-Power Nitro + Diesel yakıt türünde 3 puan ve Shell FuelSave Kurşunsuz 95, Shell FuelSave Diesel, Shell AutoGas LPG yakıt türünde 1.5 puan kazanırsınız.

Shell Club Smart Kart Nasıl Alınır?

Shell benzin istasyonlarından her hangi birine girerek satış görevlisinden Shell club smart kartı talep edebilirsiniz. Üzerinde yer alan kart numarasıyla birlikte puan toplayabileceğiniz bu kartın harcama işlemlerinde ise, Smart kartınızı sisteme tanımlattırmış olduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir.

Tanımlanmış bir kartla birlikte 1 aylık bir süre içerisinde minimum 500, maksimum 7000 puanlık Shell club smart kartla ek yakıt alabilmeniz mümkündür. Örnek olarak, 500 puan 5 TL değerindeki yakıta eşit olarak hesaplanmaktadır. Bu durumda 7000 puan da 70 TL lik yakıt almanıza yardımcı olacaktır. Bu bedava yakıt alımında en az 1 TL değerinde de harcama yapmanız gerekmektedir.

Shell Club Smart Kart Nasıl Kullanılır?

Aracınızın plaka numarasına göre tanımlanmış olan smart kartınızla birlikte bedava yakıt kullanımı yapmak isterseniz, benzin istasyonunda yer alan satış görevlisine bunu bildirmeniz gerekir. Sisteme kayıtlı olan numaranıza gelecek tek kullanımlık şifreyi yine satış görevlisine vermeniz durumunda kartınızdaki puanlardan yararlanabilmeniz mümkündür. Shell smart kartınızın içinde yer alan puanlık 1 yılın sonunda diğer seneye devretmeden silinmektedir. Kartınızın kaybolması ya da çalınması durumunda yine Shell benzinliklerinden kendinize yeni bir kart çıkarabilmeniz mümkündür.

Shell Club Smart Kart Kayıt İşlemleri

Shell kartınızın sisteme kayıtlı olması işlemlerinizi daha kısa süre içerisinde yapmanıza ve güncel olan puan bakiyelerini görebilmenize yaramaktadır. Kartınızın yanında olmadığı bir zamanda bu panları kullanmak istediğinizde yine sisteme kayıtlı olan telefon numarası ya da araç plakası ile bu işlem yapılmaktadır. Shell kartınızın sisteme kayıt işlemini Shell mobil uygulaması üzerinden ya da resmi web sitesi üzerinden yapabilmek mümkündür.

Kayıt işlemini tamamlamak için kartınızın üzerinde yer alan 17 hanelik numarayı sisteme girmeniz gerekmektedir. Bu kısımda sistemden size bir şifre belirlemeniz istenecektir. Bu şifreyi ileriki bir dönemde unutursanız şifremi unuttum kısmından güncel e mail adresinize gönderilecek olan şifre yenileme aktivasyonu ile tekrar bir şifre oluşturabilirsiniz. Müşterilerin memnuniyet belirtisi olarak gösterilen bu kart size Shell aracılığıyla sunulmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.