Kapat
Şekerbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Yöntemi?
Blog 130 views 0

Şekerbank İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Türkiye’nin önde gelen bankalarından birisi olan Şekerbank, internet bankacılığı sistemi ile müşterilerine daha yaygın hizmetler vermeye devam ediyor. Şekerbank internet bankacılığı üzerine kayıt olan müşteriler özellikle büyük bir işlem avantajına sahip olurken şubelere hiçbir şekilde ihtiyaç duymuyor. İnternet bankacılığı sistemi direkt olarak şubelerin internet üzerine yansıtılmış halidir. Yani şubelere giderek yapabildiğiniz tüm işlemleri bu sistem üzerinden de yapabiliyorsunuz. İnternet bankacılığı sistemi üzerinde nakit para çekimi dışında tüm işlemleri yapmak mümkün oluyor. İnternet bankacılığı sistemine kayıt olabilmek için öncelikle banka sizlerden bir internet şifresi edinmenizi istiyor. Bu şifreyi edinen kişiler hesap numarası/TC kimlik numarası ve internet şifresi ile sisteme kolayca giriş yapabiliyor.

Şekerbank İnternet Bankacılığı Nasıl Şifre Alırım?

Şekerbank üzerinden internet şifresi edinmek için başvuruları şubelerden kolayca yapabilirsiniz. Şubelere gittiğiniz takdirde isterseniz bireysel isterseniz de kurumsal olarak şifre talebi yapabilirsiniz. Şekerbank şubelerinde duvarda bulunan akıllı bilgisayarlar ile internet şubesine anında giriş yapabilir ve işlemleri tamamlayabilirsiniz. Bununla beraber şifre edinme işlemlerini şubeye gitmeden internet üzerinden de tamamlayabilirsiniz. Banka üzerinden alınmış bir hesap kartı ya da kredi kartınız varsa işlemleri internet üzerinden kolayca yapabilirsiniz. İnternet üzerinden şifre alırken gerekli yönergeleri takip edip ilgili bilgileri doldurmanız yeterlidir. Daha sonrasında sistem sizlerden bir şifre belirlemenizi istiyor. Bu şifreyi kullanarak sisteme kolayca giriş yapılabiliyor.

Şekerbank İnternet Bankacılığı Güvenli mi?

Bankaların internet şubesinin normal şartlarda da ne kadar güvenilir olduğunu biliyoruz. Ancak Şekerbank bu güvenlik önlemlerini iki katına çıkarak bazı uygulamaları da devreye sokuyor. Bu da internet bankacılığı sistemine girişleri daha güvenilir bir hale getiriyor. Sisteme girişlerde ek güvenlik önlemi olarak Şeker Mobil Şifre, Mobil İmza ve SMS Şifre uygulamalarından birisini kullanmanız zorunlu tutuluyor. Girişlerin daha güvenilir olmasını sağlayan bu uygulamalar sizlere tamamen ücretsiz olarak veriliyor. Örneğin; mobil şifre uygulamasını kullandığınız zaman sisteme giriş yapmadan önce telefona bir kod geliyor. Bu sayede bir başkasının sizin adınıza sisteme giriş yapması da tamamen engellenmiş oluyor.

Şekerbank İnternet Bankacılığı Ne İşe Yarar?

Şekerbank internet bankacılığı sistemi ile havale, EFT, hisse senedi işlemleri, trafik cezası ödeme, fatura ödeme, vergi ödeme, SGK ödemeleri gibi birçok işlemi kolayca yapabiliyorsunuz. Ayrıca hesaplarınız üzerinde 7/24 takip yapabilmeniz de mümkün oluyor.

Şekerbank internet bankacılığı sistemine masaüstünden giriş yapabildiğiniz gibi mobil olarak da giriş yapabiliyorsunuz. Google Play ve App Store’da bulunan Şekerbank mobil uygulamasını tamamen ücretsiz olarak indirdikten sonra cep telefonlarınız üzerinden işlemleri kısa sürede yapabilirsiniz. Şekerbank internet bankacılığı sistemini kredi başvurularında da aktif olarak kullanabilirsiniz. Bu sistemden konut kredisi ya da taşıt kredisi başvurusu yapabilmek çok mümkün olmasa da ihtiyaç kredilerini kolayca alabilirsiniz. Çünkü, bildiğimiz gibi konut kredilerinde bankaya giderek bazı evrakları teslim etmek gerekiyor.

Türkiye Finans İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

HSBC İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.