Kapat
PTT Çalışma Saatleri
Blog 154 views 0

PTT Çalışma Saatleri

Türkiye’ nin posta ve telgraf teşkilatı olarak bilinen ve kısa adı ile PTT denilen bu kurum 2013 yılında TBMM kararı ile anonim şirketi olarak hizmete devam etmektedir. 1840 yılında kurulan PTT, telefon, posta ve telgraf gönderimi için kullanılmaktaydı. İlerleyen teknoloji ile beraber ve anonim şirketi olarak hizmet vermeye başlaması ile beraber telefon, internet, para transfer, havale, kargo, posta gönderimi ve alımı için de hizmet vermeye başlamıştır.

Her ilde merkez PTT şubelerinin olmasının yanı sıra ilçe şubeleri ile de her geçen gün şube sayısını arttırmaktadır. 2104 yılı ile beraber ATM sistemini de kullanarak para alım ve gönderimi hizmetini de faaliyete geçirmiştir. PTT şubelerinden ayrıca araç sahipleri HGS kayıt ve ödemelerini de yapmaktadır.

Sabah 8. 30 saati itibari ile hizmete başlayan PTT şube ve merkezleri 17. 00′ a kadar hizmet vermektedir. Öğle saatlerinde 12. 30- 13. 30 aralığında öğle tatili bulunmaktadır. Hafta içi her gün hizmet veren şubeler hafta sonu kapalıdır. Cumartesi günleri il merkez şubeleri öğlene kadar hizmet vermektedir. PTT şubelerinin öğle tatili olmasına rağmen yoğun olan şubelerde öğle tatili yapmamaktadır.

Türkiye’ nin posta ve telgraf teşkilatı olan PTT anonim şirketi haline gelmesinden bu yana bir çok hizmeti müşterilerine sunmaktadır. Kaliteli ve doğru hizmet anlayışı ile bir çok kişiye iş imkanı sunan PTT alanında en iyisi olmaya çalışarak yurt dışı lojistik hizmetini de vermektedir.

Bankacılık hizmetlerini son derece güvenilir ve son teknoloji ile veren PTT, kısa sürede gelişerek internet bankacılığı konusunda da başarı elde etmektedir.

Müşteri hizmetleri ile 7/ 24 görüşerek detaylı bilgi alınabilmektedir. 444 1 788 numaralı telefonlardan müşteri hizmetlerine bağlanarak bilgi edinilebilmektedir. Şikayet ve öneri için www.ptt.gov.tr internet adresinden form doldurarak iletişim kurabilir ya da müşteri hizmetlerinden ulaşarak sözlü olarak belirtilebilmektedir.

PTT Genel Müdürlük Adres ve Telefon

Şehit Teğmen Kalmaz Caddesi no: 2

06050 Ulus Ankara

Tel: +90 312 509 50 00

Fax: +90 312 309 51 44- 45

 

Carrefoursa Çalışma Saatleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.