Kapat
PTT Çalışma Saatleri
Blog 446 views 0

PTT Bank’tan İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Emekliler ister PTT olsun ister de özel ya da devlet bankaları olsun, emekli maaşlarını istedikleri, talep ettikleri her bankadan alabiliyorlar. Bu sebeple her yıl olduğu gibi 2017 yılında da emekliler istedikleri kurumdan istedikleri kredi miktarını talep edebiliyorlar. Genellikle emeklilerin pek çoğu daha garanti görmeleri sebebiyle emekli maaşlarını devlet bankalarından almayı tercih etmektedirler. Özel bankalar ise, emekliler maaşlarını kendilerinden almaları için pek çok kampanya yapmakla beraber özellikle 2017 senesinde başlayan maaş promosyonlarını emeklilere teklif ederek onları bankalarına çekmeye başladılar. Emekli maaşını ise özellikle PTT’den almak isteyen emekliler ise özel olsun devlet bankaları olsun PTT ile anlaşmalı olan bankalardan uygun faiz oranlarıyla istedikleri limitte ya da miktar da kredi alabilmeleri mümkündür. PTT ile anlaşmalı olarak emeklilere kredi veren bazı bankaları ve faiz oranlarını inceleyelim.

Aktif Bank Aracılığıyla Emekliye Kredi

Aktif Bank PTT ile olan anlaşması üzerine, PTT’den düzenli bir şekilde emekli maaşını alan emeklilere kredi veren bankalardan birisidir. Aktif Bank’ın emeklilere kredi vermesi için talep ettiği ilk ve tek şart sadece maaşını PTT’den alıyor olmasıdır. Banka emekli maaşını düzenli ve devamlı bir şekilde PTT aracılığı ile emeklilere özel olarak 40.000 TL’ye kadar olan kredi limiti tanıyor. En fazla 40.000 TL’ye kadar talep edilebilecek kredi tutarını Aktif Bank, emekliye 48 ay vade ile sadece 50 TL dosya masrafı alarak vermektedir. Kredi talebinde bulunmak isteyen emekliler uygun faiz oranı karşısında sadece kimlikleri ile başvurmaları ve gerekli şartları taşımaları yeterli oluyor. Banka kredi verdiği zaman taksitleri için sizi devamlı olarak bankaya çağırmamakta bunu maaş hesabınızdan verdiğiniz ödeme emriyle beraber kredi taksitinizi maaşınızdan otomatik olarak alıyor.

Şekerbank Aracılığıyla Emekliye Kredi

Emekli maaşını düzenli bir şekilde PTT aracılığıyla alan kişilere kredi imkânı tanıyan başka bir bankada Şekerbank’tır. Şekerbank kredi isteyen emeklilere 48 ay vade ile beraber %1,49 faiz oranıyla kredi imkânı veriyor. Bankanın emeklilere tanıdığı kredi limiti en fazla 36.000 TL olarak tahsis edilmektedir. Şekerbank’tan kredi almak isteyen emeklilerin yapması gereken tek şey nüfus cüzdanları ile beraber Şekerbank’a kredi talebinde bulunmalarıdır. Kredi çekmek isteyen emekliler en yakın PTT şubesine başvurarak kredi talep formunu doldurmaları gerekir. Daha sonra kredi talebine banka tarafından verilecek onay ile kredisini alabiliyor.

Vakıfbank Aracılığıyla Emekliye Kredi

PTT aracılığıyla emekli maaşını düzenli ve devamlı alan emeklilere kredi veren bir başka bankada devlet bankası olan Vakıfbank’tır. Vakıfbank, PTT’den emekli maaşı alan emeklilere verdiği en fazla kredi miktarı 20.000 TL’dir. 20.000 TL emekliye en fazla 36 ay vadeli olacak şekilde verilebiliyor. Vakıfbank’tan kredi almak isteyen emeklilerin en fazla 80 yaş sınırını aşmamış olmaları gerekiyor. Kredi çekmek isteyen emekliler en yakın PTT şubesine başvurarak kredi talep formunu doldurmaları gerekir. Daha sonra kredi talebine banka tarafından verilecek onay ile kredisini alabiliyor. 48 ay taksitle en fazla 20 bin TL olan kredinizi istediğiniz an bankadan çekebilirsiniz. Vakıfbank kredi onayınız çıktığı an size bunu en kısa yoldan SMS ile bildiriyor. Siz dem müsait olduğunuz bir an da kredinizi tahsil edebiliyorsunuz. Ayrıca kredi tutarları için bankaya maaştan kesim talimatı verirseniz bankaya da kredi taksiti için gitmek zorunda kalmıyorsunuz.

Denizbank Aracılığıyla Emekliye Kredi

Denizbank da emekli maaşını PTT’den alan büyükler için bir adet kredi kampanyası düzenlemiştir. Bankadan kredi talebinde bulunmak isteyen emeklilerin devamlı bir şekilde ve düzenli olarak PTT aracılığı ile maaşlarını almış olmaları gerekiyor. Denizbank da kredi almak isteyen emekliler için 80 yaş sınırını koyuyor. Bu sebeple özellikle 80 yaş altı emeklilerin kredi başvurusu için en yakın PTT şubelerine başvurmaları yeterlidir. Denizbank da kredi faiz oranları %1,75 olmakla beraber alt ya da üst kredi limiti bulunmamaktadır. Emekli bankaya giderek kredi başvuru formunu doldurduktan sonra gerekli onaylar tarafınıza telefon ile verilecektir.

ING Bank Posta Aracılığıyla Emekliye Kredi

İNG Bank kredi postası adı altında emeklilere sunmuş olduğu kredi için PTT’den düzenli maaş alma şartını arıyor. İNG Bank emeklilere %1,54 faiz oranıyla birlikte en fazla 45.000 TL olacak şekilde kredi vermektedir. Ayrıca krediyi 48 ay vade ile vermekle beraber 75 yaşını doldurmamış emeklilere krediyi veriyor.

TEB Jet Kredi Aracılığıyla Emekliye Kredi

TEB Bankası PTT ile yaptığı anlaşmaya göre emeklilere hiçbir tahsis ücreti olmadan emeklilere kredi veriyor. TEB Bankasından kredi almak isteyen emekliler %1,55 faiz oranıyla en az 3 ay en fazla da 48 ay vadeler de olacak şekilde en az 1000 TL en fazla da 20.000 TL olacak şekilde kredi imkanı tanıyor. Kredi talebinde bulunmak isteyen emekliler en yakın PTT şubesine giderek kredi formunu doldurabiliyorlar. Krediye çıkan onaylar SMS ile emekliye bildiriliyor.

Odeabank Nakit Hazır Aracılığıyla Emekliye Kredi

Odeabank PTT ile yapmış olduğu anlaşma üzerine emeklilere 50.000 TL’ye kadar kredi verebiliyor. 48 ay vadeye kadar talep edilebilen kredi %1,64 faiz oranıyla veriliyor. Odeabank PTT kredi çekmek isteyen emekliler yine nüfus cüzdanlarını alarak en yakın PTT şubesine başvurmaları yeterli oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.