Kapat
Numara Taşıma Nasıl Yapılır?
Blog 340 views 0

Numara Taşıma Nasıl Yapılır?

Bu yazıda operatörler içinde numara taşıma nasıl yapılır detaylı bir biçimde ifade ediliyor. İlk olarak numara taşımanın ne olduğu konusu üzerinde durulursa. Numara taşıma; kişinin kullandığı numarada herhangi bir farklılık yapmak zorunda kalınmadan kişilerin cebine en elverişli operatöre geçiş yapmanın en basit yöntemidir. Son dönemlerde operatörler içinde geçiş işlemi oldukça fazla boyutlara erişti. Operatörler arası kullanım yapan kişileri kazanma faaliyetlerinin ürünü olarak da bolca seviyelerde etkinlik dönemleri düzenlenmektedir. Operatörler numara taşıyan kullanım yapan kişilere hususi numara taşıma etkinlikleri düzenleyip sunmaktadırlar. Bu numara taşıma için ayrılmış sürelerin tamamına bu yazıdan erişip kıyaslamada bulunarak en elverişli numara taşıma etkinlik sürecini bulabilirsiniz.

Turkcell’e Numara Taşıma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Turkcell numara taşıma hareketleri adına operatörler aracılığıyla bayilere yetki verilmiştir. Numara taşıma şartlarını taşıyan kişiler şayet müracaat formunu doldurup akabinde lüzumlu belgeler ile Turkcell iletişim bayisine gidilmesi yeterli olmaktadır. Numara taşıma adına rastgele bir meblağ ödemede bulunulmaz.

Geçiş hareketi ortalama olarak 6 gün sürmektedir. Lakin siz bu süreçte hattın kullanılmasına devam edilir. İşlem bitirildikten sonra kullanılan hat geçersiz sayılmaktadır ve yeni operatöre dair hat aktif duruma gelir. Bu geçiş aşamasında 15 dakika kadar bir kesinti yaşanabilir. Nüfus cüzdanı ile beraber Turkcell iletişim merkezine başvurup yeni hat alınabilir.

Buda ilginizi çekebilir : Turkcell Numara Taşıma Kampanyaları

 

Türk Telekom Numara Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kullanım yapılan numarayı Türk Telekom’a taşımayı istiyor iseniz Türk Telekom iletişim merkezine müracaat edilmesi gerekmektedir. Müracaat esnasında kişinin yanında son 2 aya dair fatura ile nüfus cüzdanı evrak bulundurmak mecburidir. Bu evraklar ile beraber iletişim merkezine müracaat da bulunulması yeterli olmaktadır. Numara taşıma işlemi en fazla 6 gün içinde aktif hale getirilecektir. Taşıma işlemini hangi saatler aralığında ” 00:00 – 08:00, 08:00 – 16:00, 16:00 – 00:00 ” yapılması isteniyorsa kişi istediğini belirtebilir.

Buda ilginizi çekebilir : Türk Telekom Numara Taşıma Kampanyaları

Buda ilginizi çekebilir : Avea Numara Taşıma Kampanyaları

 

Vodafone’a Numara Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kullanılmakta olan numarayı Vodafone’a tahmin edilenden çok daha basit bir biçimde taşıma işlemi gerçekleştirilir. Zira kişi Vodafone’a gitmiyor hatta, Vodafone kişiye gelmektedir. Yapılması gerekli olan tek şey vodafone.com.tr adresine giriş yapıp başvuru formu doldurulması. Akabinde Vodafone kişiyi arayarak irtibata geçiyor ve kişiye en elverişli hususi tarife tavsiyelerin de bulunuyor. Sonrası ise müşterinin adresine gelerek işlemleri bir bir uyguluyor. Kişi yanında nüfus cüzdanı ve son 2 aya dair fatura bulundurması uygun olacaktır. Bu işlemler sonunda artık Vodafone ailesine geçiş yapılmış demektir.

Buda ilginizi çekebilir : Vodafone Numara Taşıma Kampanyaları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.