Kapat
Mahallem Uygulaması Nedir, Nasıl Kullanılır ?
Blog 312 views 0

Mahallem Uygulaması Nedir?

Mahallem Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar?

Küçük ya da orta ölçekli işletmelerin satışlarını artırabilmek amacı ile piyasaya sürülmüş olan mahallem uygulaması tüketicileri ve firmaları bir araya getirmektedir. Bu uygulama sayesinde kar oranını artırmak isteyen işletmeler büyük oranda gelişim sağlamıştır. Uygulamanın amacı komşu esnaflardan yapılan alışveriş alışkanlıklarının geri kazandırılmasıdır. İşletmeler mahallem uygulamasına girerek satmış oldukları ürünleri sergilemektedir. Tüketiciler de uygulamayı kullanarak talep ettikleri ürünleri bu uygulama aracılığı ile satın alabilmektedir. Uygulama, mahalle içi satışların canlandırılmasını hedeflemektedir.

Tüketiciler mahallem uygulaması ile kampanyalardan yararlanabilecekleri gibi, hızlıca sipariş verebilir, birbirinden farklı ödeme seçenekleri ile ürünleri anında satın alabilmektedir. Yalnızca akıllı telefon ya da tabletler üzerinden değil bilgisayarlar üzerinden de bu program kullanılabilmektedir. Bilgisayarlar için olan sürüm ise Windows tabanlıdır.

01.05.2017 tarihinden bu yana İstanbul’da firma ve tüketicilere hizmet veren uygulama bakkal, çilingir, emlakçı, eczane ya da sucuya kadar pek çok alanda işletmeleride kapsamaktadır. Bu sayede de müşteriler aradıkları herşeyi tek bir uygulama üzerinde bulabilmektedir. Şu anlık sadece İstanbul’da hizmet veren bu uygulama yakın dönemde farklı illerde de hizmet sunacaktır. Uygulamanın yazılımı ise Pordiva mobil yazılım tarafından geliştirilmiştir.

Mahallem uygulaması mobil cihazlar için IOS ya da Android işletim sisteminin uygulamalarının indirilebildiği Google Play Store ya da AppStore’dan edinilebilmektedir. Windows sürümü için ise www.mahallem.com.tr adresinden programın indirme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Mahallem Uygulaması Ne İşe Yarar?

  • Esnaflar ile mesajlaşma, sipariş verme ve kampanyalardan faydalanma gibi avantajları bulunmaktadır.
  • Uygulama için konum izni verildikten sonra aranılan işletmenin lokasyonu görülebilmektedir. Erişim izni vermeyen kullanıcılar ayarlar bölümünü açıp konum sekmesini aktif hale getirebilmektedir.
  • Esnaflara ait kampanyalı ürünlere ya da promosyonlara bu uygulama ile kolayca erişim sağlanabilir.
  • Şimdi sipariş ver sekmesine tıklanarak mesajlaşma ekranı açılır ve satın alınmak istenen ürün bu bölüme yazılır. Siparişin müşteriye ulaşabilmesi için siparişin tamamlanması gerekmektedir. Mahallem uygulaması ödeme seçeneği de işaretlendikten sonra ödeme başarı ile tamamlanır ve sipariş müşteriye teslim edilir.
  • Uygulamanın ana ekranında bulunan logoda kırmızı bir sayı bulunmaktadır. Buraya tıklanarak siparişimi teslim aldım sekmesini işaretleyebilir, siparişinizin teslimatı hakkında da yorum gerçekleştirebilirsiniz.
  • Müşteriler ürün satın almaktan vazgeçtiği takdirde iptal butonuna tıklayarak siparişlerini iptal edebilmektedir.

Mahallem Uygulaması Ödeme Seçenekleri

Uygulamadan şu anlık kredi kartı ile ödeme ve kapıda nakit ödeme mevcuttur. Kısa zaman içerisinde farklı ödeme alt yapıları uygulama ile entegre edilecektir. Büyük markalar da sisteme dahil olacak, uygulama olumlu yönde gelişim gösterecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.