Kapat

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Türkiye’nin önde gelen bankalarından olan Kuveyt Türk, internet bankacılığı sistemi ile müşterilerine internet üzerinden ve mobil üzerinden işlem şansı veriyor. Banka şubelerinin internet üzerine aktarılmış hali olan internet şubesi, birçok işlemi yapabilmenizi sağlıyor. Kuveyt Türk üzerinden herhangi bir kredi kartı ya da hesap kartı olan kişiler sistemden kolayca faydalanabiliyor. Banka müşterisi olmayan kişilerin ise internet şubesine giriş yapmaları mümkün değildir.

İnternet bankacılığı sistemine giriş yapmak için müşterilere bir kullanıcı adı ve şifre gerekiyor. Bunları edindikten sonra sisteme kolayca giriş yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Kullanıcı Adı ve Şifremi Nasıl Öğrenirim?

Kuveyt Türk müşterileri kullanıcı adı ve şifrelerini öğrendikten sonra internet bankacılığı sistemini güvenle kullanabiliyor. Müşterilerin kullanıcı adı hesap numaralarıdır. Yani bankada kayıtlı kredi kartı ya da hesap kartınızın numarasını kullanıcı adı yazan kısma girmeniz gerekiyor. Şifreyi edinmek içinse Kuveyt Türk Çağrı Merkezini aramanız gerekiyor. Çağrı merkezini aradığınız zaman 1-2 dakika içerisinde şifreniz size verilecektir. Kurumsal müşterilerin ise kullanıcı adı öğrenmeleri için direkt olarak banka şubesine gitmesi gerekiyor. Burada banka tarafından sizlere bir kullanıcı adı belirlenir. Ardından tekrar çağrı merkezi üzerinden şifre aldıktan sonra sisteme girebilirsiniz.

İletişim Bilgilerim Değişti, Sisteme Nasıl Giriş Yaparım?

Kuveyt Türk müşterileri internet bankacılığı sistemine kayıt olurken cep telefonu numaraları da alınıyor. Özellikle mobilden yapacağınız girişler bu cep numarası üzerinden yapılıyor. Bu açıdan cep telefonu numaranız değiştiği zaman eski numaranız üzerinden sisteme erişim sağlayamıyorsunuz. Bu açıdan sisteme tekrardan erişim sağlayabilmek için şubeye gitmeniz gerekiyor. Şubede yetkililere iletişim bilgilerini güncelleme talebini ilettiğiniz zaman yeni cep telefonu numaranız kaydedilir. Ardından tekrardan internet şubesine giriş yapabilirsiniz.

Mobil İnternet Bankacılığını Nasıl Kullanırım?

İnternet bankacılığı sistemine bilgisayar üzerinden erişim sağlayabileceğiniz gibi mobil olarak da giriş yapabiliyorsunuz. Bu anlamda kendi uygulamasını geliştiren Kuveyt Türk, ücretsiz olarak bu uygulamayı indirme şansı veriyor. Google Play Store ve App Store mağazaları içerisinden ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz mobil uygulama ile cepten tüm bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra bankadan edindiğiniz kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

İnternet Şubesinde Hangi İşlemleri Yapabilirim?

Kuveyt Türk üzerinden internet şubesine kayıt yaptıran kişiler ödeme, havale, EFT, hesap kontrolü, kredi kartı ve kredi başvurusu başta olmak üzere birçok işlemi yapabiliyor. Bu sayede şubelere ihtiyaç duymadan tüm finansal işlemleri yapabilirsiniz. Hatta internet bankacılığı sisteminden otomatik ödeme talimatı verdiğiniz zaman yapacağınız tüm ödemeler otomatik olarak hesaptan kesilir.

Şubeden herhangi bir evrak talebi yapılmayan kredi türlerine başvuru yapmak için de internet şubesini kullanabilirsiniz. Konut kredisi gibi evrak talep edilen kredi türlerinin başvurusunu yapmak içinse yine şubeye gitmeniz gerekecektir. Bununla beraber kredi kartı başvurularınız ise internet bankacılığı üzerinden hızlı bir şekilde yapılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.