Kapat

Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar 2018

Yüksek ücretlerde seyreden yıllık aidat ücreti almayan kartlar banka müşterileri tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bankaların 113 TL’ye kadar çıkan yıllık kart ücretlerine bakıldığında kişilerin neden aidatsız kredi kartı istediklerini anlamak kolaylaşır.

Kredi Kartı Aidat Ücreti İptal Edilebilir mi?

Bankaların talep ettikleri yüksek aidatlar bankanın müşteri hizmetleri aranarak kredi kartı aidatının iptali istenebilir. Tüketicinin Korunması Hakkındaki kanun, kredi kartı çıkaran bankaların, müşterilerine yıllık üyelik aidatı adı altında herhangi bir ücret tahsil etmeyecekleri bir kredi kartı sunulmasını ister. Bazı bankalar üyelik giderleri, müşterilerinin işlemleri ve benzeri masrafları için aidat ücreti almaya devam etmektedirler. Müşterilerden bazıları aidat ücretini iptal ettirmek için bankalarını aradıklarında, bankalar altı ay kredi kartını iptal etmeyeceklerine dair taahhüt almak gibi farklı bazı şartlar koyarak aidat ücretini iptal etmektedirler. Kart sahipleri müşteri hizmetlerini arayarak veya banka şubelerine giderek ekstrelerine yansıyan ücretin iptal edilmesini ve aidatsız kredi kartı isteklerini yazılı olarak bildirebilirler. Talebe rağmen banka aidatsız kart vermeyip ücret almaya devam ederse tüketici e-Devlet üzerinden Tüketici Hakem Heyetine müracaat ederek hesap özetine yansıyan aidat tutarının iptal edebilirler.

Kredi Kartından Masraf ve Aidat Almayan Bankalar hangileridir?

Kredi kartına yansıyan aidat ücretini ödememek veya aidat aldığının farkında olmadan ödenilen kart ücretinin iptaline uğraşmamak için 2018 yılında en uygun masrafsız, aidatsız ve her türlü işlemlerini ücretsiz yapan bankalardan kredi kartı almak en doğrusu olacaktır. Aidat ve masraf almayan banka ve kredi kartları şunlardır:

  • Yapı Kredi World Eko: Aidatsız kredi kartı olup taksit imkânı sunup ve bol puan kazandırmaktadır. Ödeme talimatı vererek hızlı fatura ödeme, 50 TL’ye kadar şifresiz işlem yapılabilen kartta nakit avans ve ücretsiz ek kart çıkarma olanakları da vardır.
  • Odeabank Bank’O Card: Yıllık kart ücreti ödemeden nakit avans, taksitli avans fırsatlarından yararlanılabilir. Bank’O Card ile ek kart çıkarabilir, alışveriş taksitleri ertelenebilir.
  • Garanti Flexi Bonus: Garanti Bankası Flexi Bonus ile taksit, puan ve büyük indirimli kampanyalardan yararlanma fırsatı sunmakta fakat aidat ücreti almamaktadır.
  • Finansbank Fix Card: Üyelik ödememenin yanında taksit, puan kazanma imkânları tanınmaktadır.
  • Akbank Free: Aidatsız kredi kartı olup bol taksit, birçok kampanyaya katılma şansı, nakit avans hizmetlerinden yararlanılabilir. Diğer bankalardaki borçları Akbank Free karta aktarıp taksitle ödenebilir.
  • HSCB Koncept: Advantage puan ve taksit imkanlarından yararlanılabilir.
  • ING Pegasus Plus: Herhangi bir kart ücreti ödemeden bilet masraflarınız için kullanabilir, kullandıkça uçuş puanı kazanılabilir. Kart ile yapılan her uçuş % 2 puan kazandırmakta ve müşterilerine taksit imkânı da sunmaktadır.
  • İş Bankası Maxımum: Maxımum kart ile üye işyerlerinden alışveriş yaparak extra puan kazanılır.

Kısacası 2018 yılında aidat almayan bankalar: Garanti, Finansbank, Akbank, HSCB, ING Bank, İş Bankası’dır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.