Kapat
İnternetten İkinci El Araç Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Blog 99 views 0

İnternetten İkinci El Araç Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Diğer ikinci el araç satış noktalarına oranla bazı riskler taşıyan internet dünyasında üzerinden ikinci el araç alımı, bu bakımdan ikinci el araç satın almak isteyenlerin daha dikkatli hareket etmesini gerektirmektedir.

İnternet Üzerinden İkinci El Araç Satın Alırken Mutlak Olarak Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar Şunlardır;

Beğendiğiniz Araç İçin Karşı Tarafa Hemen Kaparo Göndermeyin

İnternet dünyası üzerinden ikinci el araç satın almak istediğinizde mutlak olarak dikkat etmeniz gereken önemli ayrıntılardan biri, beğendiğiniz veya hemen satın almak istediğiniz ikinci el araç için karşı tarafa hemen kaparo göndermemelisiniz. İnternet dünyası üzerinden ikinci el araç sahibi olmak isteyenlerin büyük bir kısmının mağdurluk yaşadığı bu ayrıntıya özen göstermeli ve karşı tarafından ısrar etmesine rağmen kesinlikle güven sağlamadığınız takdirde araç sahibine para göndermeyin.

Araç Hakkında Detaylı Bilgiler Almaktan Üşenmeyin

İnternet dünyası üzerinden ikinci el araç satın almak istediğinizde, araç sahibinden ilgili araç hakkında detaylı olarak bilgiler almaktan asla çekinmeyin. Aksi durumunda birçok bireylerde olduğu gibi karşı tarafın tüm söylediklerine inandığınız takdirde, elinizdeki sermayenizden olabileceğiniz gibi ayrıca satın almak istediğiniz ikinci el aracınızı da henüz kullanma zevkine varamadan hurdaya verme durumu söz konusu olabilmektedir.

Beğendiğiniz İkinci El Aracın Resimlerini İsteyin

İnternet dünyası üzerinden satışa sunulan birçok ikinci el araç ilanlarında ilgili aracın resimleri de bulunmaktadır. Fakat, örneğin siz aracın sahibi tarafından sunulan bilgilere baktınız ve aracı beğendiğiniz, bu durumda ilgili aracın resimlerini görmeden aracı satın almamanızı tavsiye etmekteyiz. Çünkü, verilen bilgilerdeki araç ile resimlerde yer alan aracın aynı olmama ihtimalini aklınızda bulundurmanızı tavsiye etmekteyiz. Birçok bireylerin mağdur olabildiği bu önemli ayrıntıya da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Çok Israr Eden Araç Sahibinden Uzak Durun

İnternet dünyası üzerinden ikinci el araç satın almak isterseniz, dikkat etmeniz gerekenlerden biri de aşırı ısrar eden araç sahibinden uzak durmanızdır. Tabi buradan aşırı ısrarcı olan tüm ikinci el araç sahiplerinin dürüst olmadığı anlamını çıkarmamalısınız. Ancak, gereğinden fazlaca ısrarcı olan ikinci el araç sahibi, genellikle aracında bir kusur olduğunu ve bu durumu gizlediğinden dolayı aracı satamadığını anlamını taşıyabilmektedir. Ayrıca argo ve müşteriye önem vermeyen araç sahibinden de uzak durmanızı tavsiye etmekteyiz.

Aracın Gerçek Sahibi İle Konuşun

İnternet dünyası üzerinden satışa sunulan birçok ikinci el araçlardan maalesef ki komisyoncu usülü bulunabilmektedir. Bu olumsuz durum, sizin ayrıca ek ücret ödemeniz gerektiği anlamına gelmektedir. Tabi, bu olumsuz durum tarafınızdan fark edilememektedir. Çünkü satın almak istediğiniz ikinci el aracınızın sizlere satışını aslında aracın gerçek sahibi değil de, aracın satış işlemlerini yapan komisyoncu birey yapmaktadır. Bu durumda cebinizde ek bir ücret daha çıkmasını istemiyorsanız, satın almak istediğiniz ikinci el aracınızın gerçek sahibi ile iletişim kurmalısınız.

Ödemenizi Aracı Bizzat Gördükten Ve Kontrol Ettikten Sonra Yapın

İnternet dünyasında ikinci el araç satışlarında genellikle alıcıların heyecanlanabilmesi ve hatalar yapabilmesi açısından bazı heyecan verici sloganlar düzenlenebilmektedir. Bu bakımdan tabiri caizse bir Ali Cengiz oyununa gelmemeniz açısından satın almak istediğiniz ikinci el aracınızı bizzat gidip gördükten ve gerekli bakımlarını yaptırdıktan sonra ödemesini yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Aksi durumda mağdur olabilme ihtimaliniz bulunabilmektedir.

Yukarıda da görüldüğü üzere internetten ikinci el araç satın alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir hakkında birçok önemli noktalar bulunmaktadır. Dolaysıyla internet dünyası üzerinden ikinci el bir araç satın almak isterseniz ayrıca yanınızda bu konular hakkında deneyimli olan bir arkadaşınızın da bulunmasına özen göstermelisiniz. Yukarıdaki ayrıntıları da dikkate aldığınızda internet dünyası üzerinden ikinci el araç satın alabilir ve güvenle kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.