Kapat
HSBC İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?
Blog 197 views 0

HSBC İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Bankaların en büyük yeniliklerinden birisi olan internet bankacılığı sistemi, müşterilere kolay ve pratik işlem şansı verdiği için sıklıkla tercih ediliyor. HSBC Bank, müşterilerine gelişmiş bir internet bankacılığı sistemi sunarak tüm işlemlerini güvenle yapma imkanı tanıyor. Oldukça donanımlı bir internet şubesine sahip olan banka, tüm müşterilerine bu hizmetten yararlanma şansı veriyor. Bankanın bu hizmetini kullanabilmek için öncelikli şart, bankadan bir kredi kartı ya da banka kartınızın olmasıdır. Banka müşterisi olmayan kişilerin bu hizmetten faydalanması mümkün olmuyor. İnternet bankacılığı sistemi için normalde tek bir şifre edinmeniz yeterli oluyor. Ancak internet şubesinde güvenliği daha üst seviyeye çıkaran HSBC, internet şubesine giriş için kullanıcı kodu, parola ve şifre edinmenizi istiyor. Ayrıca bu sistemde tüm işlemleri yapabilmeniz için Güvenli Anahtar ya da Mobil Güvenli Anahtar sahibi olmanız gerekiyor.

HSBC İnternet Bankacılığı Giriş ve Şifre İşlemleri

HSBC Bank üzerinden internet bankacılığı sistemini kullanabilmek için öncelikle şifre işlemlerini tamamlamanız isteniyor. Şifrenizi edindikten sonra ise işlemler bitmiyor. Şifreyi aldıktan hemen sonra sistem sizlerden Güvenli Anahtar / Güvenli Mobil Anahtar edinmenizi istiyor.

Banka üzerinden şifre edinmek için 4 farklı yolu kullanabiliyorsunuz. HSBS Advantage kredi kartı ya da banka kartı olan kişiler resmi site üzerinden Anında Şifre butonuna basarak şifre alabiliyor. Bunun yanı sıra banka kartı ya da kredi kartı olan kişiler şifrelerini ATM’lerden de talep edebiliyor. Şifre edinme konusunda başvuracağınız diğer bir yöntem ise Müşteri Hizmet Yetkilisi ile telefon görüşmesi yapmaktır. Bu konuşmada şifre talebinizi iletmeniz durumunda sizlere bir internet şifresi veriliyor. Bu konuda başvurabileceğiniz son yöntem ise şubelere gitmektir. Şubelere gittiğiniz zaman sizlere Hazır Şifre olarak bir internet şifresi veriliyor. Bu yöntemlerden birini kullanarak şifrenizi aldıktan sonra Güvenli Anahtar edinmeniz gerekecektir.

HSBC Güvenli Anahtar / Güvenli Mobil Anahtar Nasıl Alınır?

Bankanın sitesi üzerinden internet bankacılığı menüsüne girdiğimiz zaman Güvenli Anahtar / Güvenli Mobil Anahtar başvuru kısmını göreceğiz. Bu uygulamaların tüm başvurusu internetten yapılır. Bu kısma giriş yaptığınız zaman sol kısımda yapmak istediğiniz işlemler sıralanıyor. Yapmak istediğiniz banka işlemi türünü seçerek, ilgili işlem türünde Güvenli Anahtar’ı alabiliyorsunuz. Ayrıca mobil girişler için tek kullanımlık SMS şifresi de bu kısımdan alınıyor. Bu uygulamalar güvenlik açısından zorunlu tutuluyor. İnternet şifreniz, sisteme erişmek için tek başına yeterli olmuyor.

HSBC İnternet Bankacılığı Ne İşe Yarar?

HSBC bankası üzerinden internet bankacılığı sistemini kullanan kişiler şubelerden yapabildiği birçok işlemi internet üzerinden yapabilir. Ayrıca HSBC mobil uygulaması sayesinde cep telefonlarından da pratik olarak tüm işlemler yapılır. Bu sistemle birlikte havale, EFT, tüm ödemeler, kredi kartı başvuruları, kredi başvuruları ve daha birçok işlemi kolayca yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı sisteminin en büyük avantajlarından birisi ise işlemler için herhangi bir komisyon talep etmemesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.