Kapat
Budget Araç Kiralama Nasıl Yapılır?
Blog 168 views 0

Budget Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Budget dünyanın en büyük araç kiralama markalarından biri olarak; kaliteli hizmetlerini, ayrıntılı bilgi sağlayışı ve ödeme seçenekleri ile birleştiren faaliyetlerle sentezler. Budget Rent A Car, 1958’de kurulmuştur. Ortadoğu, Avrupa ve Zodiac Europe Ltd.’e aittir. Budget ofislerinin bir bölümü bu şirketlere aittir, diğer bölümler de bazı bölgelerdeki yerel işletmeciler tarafından franchsing sistemiyle işler. 3400’den fazla ofis ve 128 ülkede farklı minibüs, kamyon ve arabayla faaliyet gösterilir. Koç Holding’e ait bir şirket olan Otokoç Otomotiv Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından, 2007 senesinde hizmet verilmeye başlanmıştır. Hızla ilerleyen araç kiralama piyasasında; kaliteli hizmeti ve uygun fiyat seviyesi ile, müşteri memnuniyeti en üst düzeyde tutulur.

Amaç, lider bir marka olmaya yöneliktir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarken, ödenen paranın karşılığı sonuna kadar verilir. Hizmette sağlanan en büyük amaç, müşterileri memnun etmektir. Bütçeden tasarruf sağlamak amacıyla sağlanan her şey dahil ücretler ve de ödeme seçenekleri, tamamen müşterileri kendine çeker. Kiralanan araçlarla alakalı bir sıkıntı yaşamamak adına; tüm araçlar, teslim edilmeden önce güvenlik açısından kontrol edilir ve temizlik şartları uygun şekilde yapılır. Filolar sürekli olarak değiştirildiğinden; en son model araçlar, en uygun fiyatlarla kiralanırlar.

Budget Araç Kiralama Detayları

Budget araç kiralama hususunda, bazı şartlar koyar. 21 yaşından ufak olanlar ve en az 1 senelik B sınıfı ehliyeti olmayanlar, kiralama yapamazlar. I,L,E ve K grubunda bulunan araçları kiralamak için, en az 27 yaşında olmak gerekir. 21-27 yaş aralığında ve 3 yıl ehliyet sahibi olan bireyler de; Genç Sürücü ücreti ödedikten sonra I,L,E,K grubundan araç kiralama hakkına sahip olurlar. A,B,C,F,H grubunda olan araçların kiralanmasında; yaş sınırı 21 olup, 1 sene ehliyet sahibi olunması şarttır.

19-21 yaş aralığında olan ve 1 yıl ehliyet sahibi olan bireyler, Genç Sürücü ücreti ödedikten sonra bu gruba ait araç kiralama hakkına sahip olurlar. M,G,O,N,D grubunda bulunan araçları kiralarken de yaş sınırı 25 olup, 2 yıl ehliyet sahibi olunması şarttır. 21-25 yaş aralığında ve 2 yıl ehliyet sahibi olan kişiler, Genç Sürücü ücretini ödedikten sonra, bu gruptaki araçları kiralama hakkına sahip olurlar.

Rezervasyonda Kiralama Şartları

İadesiz ön ödeme seçeneği vasıtasıyla yapılan rezervasyonların, kiralama tarihi ya da araç bilgileri değiştirilemez. Ayrıca rezervasyon alındığında; ücretin hepsi ödeme sırasındaki kredi kartından alınır. Araç alınmadığı ya da iptal edildiği durumlarda, iade yapılamaz. İadesiz ön ödemeli rezervasyon işlemlerinde de, kazanılan indirim ya da fırsat, sadece o kampanyaya dahildir. İadesiz ön ödemeli rezervasyonlar için teslim alınan araçlar için; erken teslim edilme durumunda, geri ödeme yapılamaz. Aracı teslim alacak kişiler; ehliyetini ve şahsi kredi kartını, Budget ofisine göstermek zorundadırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.