Kapat
Amazon Prime Nedir?
Amazon 50 views 0

Amazon Prime Nedir?

Amazon prime son yıllarda internet alışverişinde kolaylık sağlayan, müşterilerine aylık veya yıllık belirli bir abonelik ücreti karşılığında, sınırsız olarak kargo ve bazı servisleri ücretsiz olarak kullanım imkânı sağlayan bir platform olmuştur. Amazon prime nedir? Sorusunun cevabı ücretsiz, hızlı kargo, sınırsız film izleme, sınırsız e-kitap ve dergi okuyabilme olarak cevaplayabiliriz. Daha birçok özelliği bulunan bu platform Amerika’da 2005 yılında kurulmuş ve daha sonra tüm bütün dünyaya yayılmıştır. Türkiye’de henüz bu platformun hizmetlerinden tam manası ile faydalanamıyoruz. Son yılların en büyük küresel atağını gerçekleştiren amazon prime video, yaklaşık 200 ülkeye hitap eden bir açılım gerçekleştirmiştir. Ülkemizde faaliyete başlamış ve Türk’çe alt yazılı filmleri ana ekranın ayrı bir yerinde sıralamış ve yerelleşme konusunda önemli adımlar atmıştır. Şimdilik az sayıda Türkçe dil desteği ile ülkemize giriş yapan amazon prime ilerleyen dönemlerde yerli yapımları da listesine katması bekleniyor.

Amazon Prime Avantajları

Ücretsiz ve hızlı kargo haricinde amazon prime sınırsız video, bütün sanatseverleri ilgilendiren dergi kitap ve sınırsız müzik arşivlerini de bünyesinde bulunduran bu platform, müşterilerine oldukça önemli kazanç sağlamaktadır. Ayrıca sınırsız sayıda fotoğraf depolama özelliği de bulunan amazon prime bütün bunları yedekleme imkânı da sunmaktadır. Amazon prime nedir? Diye sorduğumuzda henüz Türkiye’de tam anlamı ile kullanılamasa da hızla Türkiye’de hizmet ağını genişletmektedir. Şimdiden dünya üzerinde üye sayısı 60 milyona yaklaşan bu uygulama müşterilerine daha fazla imkân sunmak için arge çalışmalarına önem vermektedir. Özellikle ilk bir ay ücretsiz üyelik sözleşmesi yapan platform bir ay sonunda üyelik iptali istediğinizde müşteri kaybetmek istemediği için bizlere ek olarak bir ay daha ücretsiz üyelik imkânı daha vermektedir.

Amazon prime Türkçe erişim özellikleri nelerdir?

Dünya üzerinde birçok ülkeye hizmet veren amazon prime Türkiye’de de hizmet ağını genişleterek bizlere daha kapsamlı hizmet sunmayı hedefliyor. Amazon prime ülke müdürü olan Ralf Kleber Amazon prime nedir? Sorusuna şöyle cevap vermektedir. Türkiye’deki müşterilerine Türkçe alışveriş imkânı sunmakta, 49 avro ve daha fazla alışverişlerde ücret ödemeden kargo hizmeti almaları sağlanmakta, müşterilerin hiçbir engele takılmadan yurt dışında hizmet veren web sitesinden herhangi bir ürünü alabilme imkânı sağlamaktadır. Bu platformun Türk müşterilerine hizmet ağını geliştirmek için önemli adımlar atılmaktadır. Türk müşteriler Türkçe dil seçeneğini kullanabilecek, Türkçe dili, masa üstü ve mobil erişimler tarafından desteklenecektir. E-ticaret sisteminde hızla büyüyen bu platform ileri ki yıllarda daha da yaygın hale gelecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.