Kapat
Amazon Kargo Takibi Nasıl Yapılır
Amazon 66 views 0

Amazon Güvenilir Mi?

Eskiden sadece nakit para ile yapılan alışverişler günümüzde yerini hızla kredi kartı üzerinden yapılan internet alışverişlerine bırakmakta. Bu sebeple de e-ticaret portalı üzerinden satış yapan firma sayısı da gün geçtikçe artmakta. Bu sahada küçük büyük pek çok firma bulunmakta ve müşterilerine bu şekilde satış yapma imkanı bularak; yer, zaman ve personel giderleri konusunda tasarruf sağlamakta. Pek çok önemli avantajının yanı sıra internet üzerinden yapılan alışverişler kimi zaman alıcı için ciddi güvenlik riskleri de barındırmakta. Güvenilir olmayan sitelerden yapılan alışverişler alıcının dolandırıcıların tuzağına sürüklenmesinde zemin oluşturuyor. Bu yazımızda e-ticaret devi olan Amazon şirketini ele alacak ve amazon güvenilir mi? sorusuna cevap arayacağız.

Amazon Şirketi Nasıl Kuruldu, Başarı Hikayesi Nedir?

Amazon.com 1994 yılında Jeff Bezos tarafından kuruldu. Evinin garajında amazon.com sitesini kuran Bezos  bu mütevazı sitenin bu gün geldiği yerlere geleceğini planlamamış olsa da; kurduğu işe ciddi yatırım destekleri aldı. Yatırımcıların bu desteği amazon.com sitesinin kuruluş amacı olan kitap satışının çok daha ötesine geçmesine zemin hazırladı. Böylece günümüz e-ticaret devi amazon; Washington’un dışına çıkarak hızla tüm dünyaya yayıldı. Yapılan satışların sayısının günden güne artması; diğer firmaların ürünlerini amazon.com üzerinden satmak istemesini sağladı ve bu durum amazon için yeni bir gelir kapısı oluşturdu. Tüm bunlar şimdi dünya geneline günde milyonlarca koli ürün satışı yapan amazonun başarı hikayesini oluşturdu. Gelelim amazon güvenilir mi? sorusuna. İnternet üzerinden yapılan her türlü ticaret içinde küçük, büyük bir risk taşır. Bununla beraber alışverişin yapıldığı sitenin bilindik ve güvenilir olması bu risk unsurlarını en aza indirmektedir. Bu açıdan değerlendirdiğimizde ise amazon şimdiye kadar kurulmuş e-ticaret şirketlerinin en büyüğü, en bilindiği ve dolayısıyla da en güveniliri olmakta.

Amazon Firması İçin Müşteri Memnuniyeti

Amazon firması her ne kadar büyük bir firma olsa da, zaman zaman her firma gibi çeşitli maddi problemlerle uğraşmış bir firmadır. Zaman içinde yapılan zarar satışları incelendiğinde dahi, müşteri memnuniyetinin bu dönemlerde bile çok ciddi şekilde önemsendiğini fark etmekteyiz. Kargo kaynaklı gecikmeler haricinde siparişlerin zamanında hazırlanması hususunda oldukça hassas bir firma olan amazon verilen siparişin iyi şekilde ve zamanında müşteriye ulaştırılması açısından da titiz çalışmalar sergilemekte. Bu sebeple yapılan yorum ve anketlerde müşteri dönüşleri oldukça olumlu olmakta. Gerek alışveriş esnasında gerekse alışveriş sonrasında müşteri problemlerine karşı gösterilen hassasiyet; amazon güvenilir mi? sorusunun cevabının olumlu olmasını sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.